Dzień Talentów w naszej szkole w tym roku odbył się 18 marca w stołówce szkolnej.

Pierwszy projekt "W świecie frazeologizmów" to szkolny konkurs, w którym wzięli udział przedstawiciele każdej z klas gimnazjalnych. Prowadziły go Ania Stokowiecka i Żaneta Ziemann odpowiedzialne za jego przebieg. Najwięcej emocji wywołało ostatnie zadanie, gdzie zespoły podawały frazeologizmy zawierające kolory. Jury w składzie: pani Hanna Kopiel, Barbara Pokorniecka, Paweł Tomaszewicz miało pełne ręce roboty, weryfikując podawane przez gimnazjalistów przykłady. Zwyciężyły zespoły klasy IIa w składzie: Grzegorz Kupisz, Norbert Przystałowski i Mateusz Sepioło oraz klasa IIIa z Martyną Pikulską, Asią Pietraś i Kacprem Rogulą. Opiekunem projektu była pani B. Sokołowska-Satro.

"Budowa i funkcjonowanie komórki roślinnej" to temat projektu przedstawionego przez uczennice klasy IIa i IIb - Natalię Buchcic, Kingę Sarnowską, Patrycję Belczyńską, Natalię Owczarek i Karolinę Cieplińską. Pracowały  pod kierunkiem pani Elżbiety Gostomczyk. Uwagę wszystkich przyciągał niezwykle staranny model komórki roślinnej wykonany przez miłośniczki biologii.

Pani Iwona Sobieraj była opiekunem projektu pt.: "Co wiemy o Morzu Bałtyckim". Zaprezentowały go uczennice klasy IIb - Angelika Kupisz i Karolina Fijałkowska. Oczywiście nieodłącznym atrybutem była mapa Europy i piękne zdjęcia przedstawiające unikalne miejsca związane z Morzem Bałtyckim.

Pojawienie się zaskakujących osobników na scenie to znak, że rozpoczął się kolejny projekt zatytułowany "Specjalistyczne i zastępcze środki ochrony dróg oddechowych i skóry" przygotowany w ramach zajęć EdB prowadzonych przez pana Pawła Tomaszewicza, z zaprezentowany przez Barbarę Birycką i Kacpra Rogulę.

Uczniowie klas II zaprezentowali projekty z języka angielskiego pod opieką pani Katarzyny Stańczak pt.: “Walking around New York City “- Grzegorz Kupisz , Filip Lesiak oraz Norbert Ziembicki , z matematyki  pod opieką pani Teresy Frątczak pt. "Najwybitniejsi matematycy starożytności" - Szymon Sarnowski, " Liczba π " -Ania Król i Emila Pytlewska oraz z geografii pod opieką pani Iwony Sobieraj pt. :"Nasz sąsiad księżyc" -Maja Paszkiewicz i Natalia Rutkowska.

Na koniec projekt przygotowany przez Norberta Przystałowskiego, Mateusza Sepioło, Sebastiana Laskowskiego i Kamila Skrzypczaka pt. "Jestem konsumentem". Uczniowie pracowali pod kierunkiem nauczyciela pana Krzysztofa Kraski.