wyciagnij reke do ubogiegoSzkolne Koło Caritas włączyło się w akcję „ Torba charytatywna”, która jest prowadzona przez Caritas Koszalin.

Akcja ta jest odpowiedzią na apel papieża Franciszka, aby wszyscy ludzie dobrej woli otworzyli się i wsparli w dowolnej formie osoby biedne, potrzebujące pomocy. Caritas przygotował papierowe torby, które uzupełnia się artykułami spożywczymi lub chemicznymi. Następnie przekazywane są tym, którzy wymagają wsparcia.

Nasze koło dzięki pomocy księdza proboszcza i wielu osób o pięknych sercach, wsparło poprzez Caritas diec. koszalińsko-kołobrzeskiej podopiecznych Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie. Wszystkim dziękujemy!

W dniu 7 kwietnia wolontariusze SKC przy kościele parafialnym w Śmiechowie rozdawali żonkile w zamian za datki na rzecz Domu Hospicyjno – Opiekuńczego im. Biskupa Czesława Domina w Darłowie. „Pola nadziei” to akcja, której celem jest niesienie pomocy podopiecznym hospicjum i promowanie idei wolontariatu.

Wszystkim, którzy wsparli akcję, jak i wspaniałym wolontariuszom : Martynie Bednarek, Marysi Dyngus, Natalii Marczak, Monice Saramak oraz Michasi Pietruszyńskiej serdecznie dziękujemy!

DSC03369W dniach 4-16.03. 2019 r. nauczyciele naszej szkoły włączyli się do akcji prowadzonej przez Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Jej celem jest wsparcie projektu przebudowy i rewitalizacji Domu Samotnej Matki w Koszalinie. Maskotką akcji jest Miś-Misiołatek, który symbolizuje ulubioną przytulankę dzieci.

Szkolne Koło Caritas serdecznie dziękuje Wszystkim Nauczycielom!

„Pola Nadziei” to ogólnopolska kampania, której celem jest pozyskanie funduszy na rzecz opieki hospitacyjnej i paliatywnej, uwrażliwienie dzieci, młodzieży i dorosłych na potrzeby osób cierpiących. Również Szkolne Koło Caritas w dniu 15.04. 2018 r. przyłączyło się do tej akcji. Wolontariusze SKC rozdawali żonkile kwestując na rzecz nieuleczalnie chorych przebywających w hospicjum im. Bpa Czesława Domina w Darłowie. Szczególne podziękowania należą się wolontariuszkom Martynie Bednarek i Wiktorii Bedus.

plakatSzkolne Koło Caritas wzięło udział w kolejnej edycji akcji „Pusta choinka”. W dniu akcji w dużych Centrach Handlowych  mają miejsce koncerty, w czasie których wolontariusze SKC zachęcają do podzielenia się sercem i zasponsorowania prezentu świątecznego. Prezenty w dniu 24 grudnia zostają rozniesione przez harcerzy ZHR do adresatów.