Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Warninie funkcjonuje od 1978 roku. W jego strukturach znajdują się Szkoła Podstawowa Specjalna, Gimnazjum Specjalne, Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy. W Ośrodku działają również zespoły rewalidacyjno – wychowawcze dla dzieci głęboko wielorako niepełnosprawnych. Jeden z nich działa na terenie SOSW w Warninie, cztery prowadzone są na terenie DPS w Nowych Bielcach. Ośrodek przeznaczony jest dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Ośrodek zapewnia wychowankom całodobową opiekę. Kadrę pedagogiczną stanowią nauczyciele z odpowiednimi kwalifikacjami do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie.

My wolontariusze  ze Szkoły w Tymieniu   Poproszeni zostaliśmy przez P. Agnieszkę Szeląg nauczyciela tejże placówki  o  wsparcie i pomoc w pikniku malarskim dzieci niepełnosprawnych.

A że jesteśmy tymi którzy lubią pomagać nie trzeba było długo zachęcać.

W sumie do pomocy zgłosiło się  sześciu wolontariuszy :

Basia Birycka

Paweł Rybczyński

Natalia Sobieraj

Paulina Sacharuk

Daria Kubiak

Natalia Owczarek

Staraliśmy się pomagać jak trzeba i jak najlepiej umiemy. To była czysta zabawa  (malowanie , nauka puszczania dużych baniek, smażenie gofrów, umiejętna rozmowa, uśmiech i dobre słowo) przyjemność oraz nauka jak integrować się z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną. Zresztą zdjęcia mówią same za siebie J

Może  załapiemy takiego bakcyla i w przyszłości ktoś z nas będzie pomagał i uczył  w takim Ośrodku Szkolno – Wychowawczym dzieciom i młodzieży.

Opiekun : Iwona Sobieraj