W dniu 14.06.2014 roku w  Zespole Szkół im. Ludzi Morz w Mścicach odbył się I Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin o Puchar Wójta Gminy Będzino. Organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowy Karate Kyokushin Kanku Tymień, funkcjonujący przy Zespole Szkół im. Kardynała  Ignacego Jeża w Tymieniu. Na turniej przybyło niespełna 200 zawodników w wieku 6-15 lat,  z: Koszalina, Kołobrzegu, Szczecina, Złocieńca, Mielna, Szczecinka, Białogardu, Drawska Pomorskiego, Reska i Tymienia. Zawody otworzył Wójt gminy Będzino Pan Henryk Broda. Bardzo dobrze spisali się karatecy z „Kanku” Tymień, klasyfikując się na bardzo wysokim II miejscu w klasyfikacji drużynowej, przed którymi byli tylko Szczecinianie, a na miejscu III uplasował się klub z Drawska Pomorskiego. Sukces ten tym bardziej cieszy, bo zaprezentowaliśmy się przed własną publicznością. Oto poszczególne indywidualne miejsca karateków z Tymienia:

miejsca I zajęli: Zabrocka Marika, Saramak Monika, Birycka Basia, Todorowski Mateusz. Miejsca II zajęli: Bosy Dawid, Jęcek Mateusz,  Gil Joanna, Dyngus Marysia,  Todorowska Zuzia, Zawadzka Klaudia, Madej Daria, Michalak Mateusz. Miejsca III zajęli: Gil Aleksandra, Birycka Ania, Zabrocka Nadia, Jęcek Adrianna, Szewczyk Mateusz.

Turniej był współfinansowany przez budżet gminy Będzino. Puchary dla najlepszych ufundował Wójt Gminy Pan Henryk Broda, nagrody rzeczowe dla najlepszych klubów ufundował Przewodniczący Rady Gminy Pan Andrzej Nożykowski.

Serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom za pomoc i Wielkie zaangażowanie przy organizacji turnieju oraz sponsorom, którzy już po raz kolejny nas wsparli, a są to: Espersen Koszalin,Gniady & Gniady, Piekarnia Dobrzyca, Piekarnia Bajgiel, Państwo Sobieraj ze Strachomina, Państwo Chmielewscy z Łasina, Oriflame, Koło Gospodyń z Tymienia, Spółdzielnia mieszkaniowa „Przymorze” z Tymienia, Unilever Algida, Hurtownia „Posejdon” z Mścic, Państwo Parol-Żyluk z Mścic oraz Tompak Koszalin.