Dnia 18 marca 2023 roku odbył się III TURNIEJ KARATE KYOKUSHIN O PUCHAR WÓJTA GMINY BĘDZINO, zorganizowany z okazji 10-lecia działalności Uczniowskiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin Kanku Tymień, którego kierownikiem jest Sensei Paweł Tomaszewicz. Klub od początku swojego istnienia funkcjonuje przy Szkole Podstawowej im. Kardynała Ignacego Jeża w Tymieniu dzięki przychylności dyrektora szkoły Pana Mirosława Gostomczyka.

Na turniej zgłosiło się 195 zawodników, w kategoriach wiekowych 6-15 lat, z 14 ośrodków karate zrzeszonych w Zachodniopomorskim Związku Karate, którego szefem jest Shihan Andrzej Kłujszo. Najmłodszy zawodnik nie miał ukończonych 4 lat, który rywalizował w kategorii kumite bez kontaktu.

Turniej otworzyła pani Sylwia Halama – Wójt Gminy Będzino.

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy naszego UKS-u, którzy zdobyli łącznie 19 medali:

Kata:

• Aniela Kober – III miejsce
  • Łukasz Kowalczyk – III miejsce
  • Aleksandra Zarzeczna – III miejsce

Gratuluję wszystkim naszym zawodnikom ducha walki, dziękuję rodzicom  i karatekom, którzy przyczynili się do pięknej organizacji tego wydarzenia. Dziękuję również za wsparcie: Spółdzielnia Mieszkaniowa w Tymieniu, Państwo Radosław i Magdalena Słotwińscy oraz Piekarnia DOBRZYCA – Paczkowski T. i wspólnicy.

Turniej odbył się dzięki dofinansowaniu Urzędu Gminy Będzino oraz Sołectwa Tymień, za co bardzo dziękuję.

OSU!
Sensei Paweł Tomaszewicz 3 dan