XXIII Finał Wielkiej  Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zespole Szkół im. Kard. Ignacego Jeża w Tymieniu

GRALIŚMY  dla najmłodszych i seniorów !!!

11.01.2015 roku w Zespole Szkół im. Kard. Ignacego Jeża w Tymieniu po raz jedenasty był zorganizowany sztab  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Orkiestrowe granie odbywało się na sali Domu Ludowego w Tymieniu i sali gimnastycznej naszej szkoły. Dzięki współpracy 16 wolontariuszy i hojności mieszkańców Tymienia, Śmiechowa, Borkowic, Gąsek, Kładna, Łopienicy, Łasina, Dobrzycy, Wierzchomina, Wierzchominka, Smolnego, Strzepowa, Strachomina, Wiciąża,  Dworka, Skrzeszewa, Kiszkowa, Uliszek i Słowienkowa udało się nam zebrać 7742,82 zł i 194 korony, 76 pensów, 267 centów, 3 euro, 452 ore, 1 funt, 33 fenigi i 25 peso,  na rzecz fundacji Jurka Owsiaka, która w tym roku zbierała pieniądze na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.

Na sali widowiskowej w Domu Ludowym w Tymieniu czekało na odwiedzających mnóstwo atrakcji. W tym roku do zaoferowania mieliśmy, m.in.: aukcję gadżetów WOŚP, stoisko z domowymi ciastami, kawą i herbatą, kram z fantami, stoisko z hot dogami i pieczonymi udkami. Odbywały się również gry i zabawy sportowe na sali gimnastycznej, w tym mecz o puchar WOŚP  w piłce siatkowej oraz w tenisie stołowym. Każdy, kto odwiedził w tym dniu nasz szkolny sztab, został odznaczony czerwonym serduszkiem. Prawdziwą atrakcją były występy artystyczne, pierwszy - zespołu ludowego „KWIATY POLSKIE” z Tymienia  i drugi występ Zespołu Pieśni i Tańca KALINA z Dobrzycy. Naszą orkiestrową galę wzbogacił również pokaz Uczniowskiego Klubu Sportowego Kanku Tymień. Swoje umiejętności prezentowali najmłodsi karatecy i ich rodzice. Nie zabrakło wzruszeń, a hojność obserwujących te występy,  była coraz większa, a dowodem na nią był udział w 7 licytacjach gadżetów, które otrzymaliśmy ze sztabu koszalińskiego oraz wójta Gminy Będzino Pana Henryka Brody. Również dla najmłodszych w tym roku zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Dzieci w wieku od 1 do 5 lat wzięły aktywny udział w „Balu Malucha” – tańczyły śpiewały i z niecierpliwością oczekiwały na „Wośpowego” Mikołaja, który jak co roku był bardzo hojny, dzięki sponsorom .

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za udział w XXIII finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podziękowania należą się również wolontariuszom, darczyńcom, wszystkim, którzy wspomogli XXIII finał WOŚP w naszym szkolnym sztabie. Sie ma do przyszłego roku.  Zapraszamy za rok na wspólne granie jeszcze z większą pompą.

Mirosław Gostomczyk