12 listopada 2015r. na lekcji wychowawczej klasa VI wzięła udział w Klasowym Konkursie Pięknego Czytania Mistrz czytania, zorganizowanym przez wychowawcę klasy w ramach projektu edukacyjnego z wykorzystaniem księgozbioru szkolnego. Przed konkursem uczniowie klasy szóstej przygotowali dekoracje i plakaty. Przewodnim hasłem konkursu było zdanie: Jesteś znudzony ciągłym graniem? Weź książkę z półki i weź się za czytanie.

Na początku uczniowie zaprezentowali ulubione lektury. Następnie wybrano z klasy trzyosobowe jury, które oceniało uczestników konkursu według kryterium punktowego od 1 do 6. W konkursie wzięło udział siedmiu uczestników. Uczniowie czytali wybrane fragmenty książek ze szkolnego księgozbioru np. fragmenty powieści E. Niziurskiego Sposób na Alcybiadesa. Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy ufundowane przez Dyrektora Szkoły i drobne upominki ufundowane przez wychowawcę klasy. Przyznano I, II i III oraz jedno wyróżnienie. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem prezentowali przygotowane fragmenty. Nasze chwile z dobrą książką uwieczniliśmy na zdjęciach.