22 kwietnia świętowaliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji,  Pani Elżbieta Gostomczyk we współpracy z wychowawcami i uczniami przygotowała niezwykłe zadania konkursowe.
Drużyny uczniowskie śpiewały piosenki ekologiczne oraz zaprezentowały się w tematycznych strojach. Podczas imprezy można było podziwiać eko zwierzęta wykonane z surowców wtórnych (jako kolejnej konkurencji). W dalszej części  uczniowie zmagali się w różnych konkurencjach. Umieszczali symbole parków narodowych na mapie, obierali ziemniaki na czas, a także rozpoznawali smaki warzyw i owoców.
Najmłodsi dokonywali segregacji odpadów oraz wskazywali na właściwe zachowania wobec naszej planety. W czasie trwania klasowych rywalizacji odwiedzili nas leśnicy z Wierzchomina i Strachomina. Przywieźli i wręczyli nam piękne drzewka , które z wielką radością zasadzimy na pamiątkę dzisiejszych wydarzeń. Kierujemy serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców, która ufundowała słodkości, a także ziemię do naszych ogrodowych skrzynek oraz kwiaty.  To był naprawdę wyjątkowy Dzień Ziemi